Čalounictví Divano

O nás

Firma Divano byla založena v roce 2009. Začínali jsme jako čalounická dílna zabývající se přečalouňováním starého nábytku. Firma o jednom zaměstnanci, který si byl zároveň šéfem a zakladatelem celé společnosti. Postupem času se z malé dílničky nedaleko Brna začala stávat větší a stabilnější firma, která zanedlouho dokázala konkurovat kde jaké čalounické výrobě. Utvořila si svoji klientelu, která byla s prací čalounice velice spokojená a chodí dodnes.

Zakázková výroba nábytku vznikla až po sloučení dvou rodinných firem, truhlářství & čalounictví. Truhlařinou se rodina zabývá od roku 1993. Ač by se zdálo, že se tyto dva tábory musely dát dohromady již na počátku, není tomu tak. Trvalo téměř 4 roky, než se firmy spojily v jednu. Svůj sortiment jsme nerozšířili jen o zakázkovou výrobu čalouněného a dřevěného nábytku, ale i o poradenskou činnost v designu interiérů, a o prodej bytových doplňků jako jsou závěsy, tapety a dekorační předměty. Spolupracujeme s mnoha významnými firmami, pro které jsme hlavními dodavateli.

V lednu 2018 došlo ke spojení firem Divano-na míru s.r.o. a Upholstery & Furniture Holásek.

Historie firmy Upholstery & Furniture Holásek sahá až do roku 1990, kdy si založil živnost Milan Holásek, tatínek Michala Holáska, majitele budoucí firmy Upholstery & Furniture Holásek, která vnikla v roce 2012. Postupně přebrala aktivity původní firmy Čalounictví Holásek. Jedná se tedy o firmu s dlouholetou tradicí, zkušenostmi a spoustou spokojených zákazníků.

Spojením firem Divano-na míru s.r.o. a Upholstery & Furniture Holásek vznikla jedna z největších čalounických firem v ČR, kde ale stále zůstala atmosféra rodinné firmy.

Během roku došlo také k přestěhování do nové a velké dílny v Syrovicích (viz kontakt). Zároveň došlo k vyčlenění truhlářské činnosti, kterou nyní nadále provozujeme v kooperaci s externí firmou, která splňuje naše vysoké nároky na kvalitu.

Simona Kořínková

Simona Kořínková

jednatel, vedoucí obchodního oddělení pro ČR & výroby

Výroba nábytku, hlavně čalouněného, se stala mým posláním. Přináším Vám nabídku nejnovějších trendů, a zároveň nevynechávám klasiku, která je léty osvědčená. Své zkušenosti a nápady zhodnocuji již více než 10 let, a troufám si říci, že k maximální spokojenosti Vás všech, stálých, jednorázových či budoucích zákazníků naší firmy. Základem mojí práce je osobní přístup ke každému z Vás, příjemné vystupování a profesionální jednání. Jsem ráda, když Vám mohu splnit přání s mým oborem spojené, a dát Vašemu domovu jiskru, která nevyhasíná, v podobě originálního, ručně vyráběného či renovovaného kusu nábytku. 

Náhled není k dispozici

Michal Holásek

Jednatel, vedoucí obchodního oddělení pro zahraniční trhy & finančního oddělení

Vedle čalouněného nábytku jsem vyrůstal od malička, nicméně až v posledních několika letech jsem zjistil, že „to je ta pravá láska“. Po pracovních zkušenostech v zahraničí a mezinárodní firmě v ČR, jsem se rozhodl pro změnu, a „posadit se“. Každá židle či sedací souprava tak pro mne znamenají nový příběh, který prožívám každý den.