Čalounictví Divano

O nás

Firma Divano byla založena v roce 2009. Začínali jsme jako čalounická dílna zabývající se přečalouňováním starého nábytku. Firma o jednom zaměstnanci, který si byl zároveň šéfem a zakladatelem celé společnosti. Postupem času se z malé dílničky nedaleko Brna začala stávat větší a stabilnější firma, která zanedlouho dokázala konkurovat kde jaké čalounické výrobě. Utvořila si svoji klientelu, která byla s prací čalounice velice spokojená a chodí dodnes.

Zakázková výroba nábytku vznikla až po sloučení dvou rodinných firem, truhlářství&čalounictví. Truhlařinou se rodina zabývá od roku 1993. Ač by se zdálo, že se tyto dva tábory musely dát dohromady již na počátku, není tomu tak. Trvalo téměř 4 roky než se firmy spojily v jednu. Dnes můžeme říct, že jsme udělali velice dobře a firma jen vzkvétá. Svůj sortiment jsme nerozšířili jen o zakázkovou výrobu čalouněného a dřevěného nábytku, ale i o poradenskou činnost v designu interiérů, a o prodej bytových doplňků jako jsou závěsy, tapety a dekorační předměty. Spolupracujeme s mnoha významnými firmami, pro které jsme hlavními dodavateli. Jsou to na příklad My interior service a MY DVA group. Svých partnerů si velice vážíme. 

Simona Kořínková

Simona Kořínková

Jednatelka, vedoucí výroby

Výroba nábytku, hlavně čalouněného, se stala mým posláním. Přináším Vám nabídku nejnovějších trendů, a zároveň nevynechávám klasiku, která je léty osvědčená. Své zkušenosti a nápady zhodnocuji již více než 10 let, a troufám si říci, že k maximální spokojenosti Vás všech, stálých, jednorázových či budoucích zákazníků naší firmy. Základem mojí práce je osobní přístup ke každému z Vás, příjemné vystupování a profesionální jednání. Jsem ráda, když Vám mohu splnit přání s mým oborem spojené, a dát Vašemu domovu jiskru, která nevyhasíná, v podobě originálního, ručně vyráběného či renovovaného kusu nábytku. 

Náhled není k dispozici

Petr Kořínek

Vedoucí dřevovýroby

Jsem odpovědný za dřevařskou výrobu veškerého nábytku. Každý kousek či kus, který mi projde rukama je tradiční, poctivá práce truhláře s více než 30 letou praxí. Jsem hrdý na společnost, kterou mohu svojí prací zastupovat, jsem hrdý na své dcery, které jsou součástí, stejně jako já, tohoto díla, a jsem šťastný i za Vás, kdo oceňujete naši společnou dřinu. Přinášíme Vám do Vašich domovů jen tu nejlepší a nejkvalitnější práci spjatou s osobním a individuálním přístupem ke každému z Vás. 

Nikola Kořínková

Nikola Kořínková

Interiérová designerka

Smyslem mé profese je vytvořit z Vašeho bytu či domu DOMOV! Za pomoci několika osobních otázek Vám nastíním, jak by Váš domov mohl vypadat, v případě, že do něj zakomponujeme praktičnost, originalitu, čistotu vzhledu a Vámi osobně blízké věci, které budou takovou "třešničkou na dortu" celého díla. Každý jsme jiný a já sázím právě na odlišnosti v každém z nás, které následně promítám do svých projektů. Já osobně mám ráda nedbalou eleganci, čistotu barev a použitých materiálů, praktičnost výrobků, jednoduchost, a zároveň útulnost a hřejivý pocit domova v kruhu rodinném. Velmi ráda se budu podílet na tvorbě Vašeho vysněného bydlení.